TRF 1510 – PIRANHA – Rozdrabniacz odpadów

Rozdrabniacz stacjonarny model TRF1510 przeznaczony jest głównie do obróbki materiałów do recyklingu, opon, plastiku, filtrów oleju, odpadów przemysłowych, śmieci i blachy. Mocne strony rozdrabniacza TRF1510 jest wszechstronność urządzenia do obróbki różnego rodzaju materiałów i jego zwarta wymiary.Rozdrabniacz składa się z komory rozdrabniania, która zawiera dwa mechanizmy obracające sześciokątne wały, które obracają się z różnymi prędkościami. Wały te wyposażone są w okrągłe ostrza o określonej grubości, które mogą mieć jeden lub więcej haków, w zależności od materiału, do jakiego używany jest rozdrabniacz. Materiał doprowadzany jest przez kosz zasypowy umieszczony nad komorą rozdrabniania. Obracające się ostrza z hakami umieszczonymi na ich obwodzie, zabierają materiału w kierunku środka komory rozdrabniania, materiał przechodząc przez ostrza jest rozdrabniany. Następnie pod wpływem siły ciężkości materiał spada na znajdujący się pod spodem przenośnik taśmowy. Rozdrabniacz napędzany jest przez dwa stałe wielotłoczkowe silniki hydrauliczne, każdy zasilany jest pompą o zmiennej prędkości przepływu, zamontowaną do agregatu hydraulicznego. Pompa podłączona jest poprzez sprzęgło mechaniczne z silnikiem Diesla, który jest sterowany za pomocą panelu sterownia.

Rozdrabniacze firmy Franzoi są dostarczane z systemem, który zatrzymuje automatycznie maszynę w przypadku przeciążenia i odwraca kierunek obrotów wału, tak, aby uwolnić ostrza z materiału, przed ich automatycznym wznowieniem funkcji działania „do przodu”. Programowalny czujnik ciśnienia zamontowany jest na agregacie hydraulicznym, co umożliwia ustalić przeciążeniowy poziomu ciśnienia, mimo to operator może kontrolować prędkość za pomocą przycisku, który pozwala wybrać idealną prędkość pracy pomiędzy dwoma wartościami:
– wolna (8 obr./min) dla materiałów bardzo odpornych, które wymagają dużej mocy cięcia.
– szybka (16 obr./min) dla materiałów luźnych / łatwych dostosowanych do przetwarzania przy dużych prędkościach.

Elektroniczna jednostka sterowania i pilot radiowy

Innowacyjny mobilny rozdrabniacz jest wyposażony w pełną elektroniczną jednostkę sterowania. Jednostka centralna komunikuje się z urządzeniem kontrolującym działanie silnika za pomocą linii CAN-BUS i wyświetla wszystkie dane na ekranie. Daje to pełny przegląd maszyny, z wyświetlaczami o wszelkich stanach alarmowych, a przede wszystkim, możliwość konfiguracji urządzenia w zależności od potrzeb klienta. Radiowy pilot zdalnego sterowania i stała klawiatura mogą również komunikować się z elektroniczną jednostką sterującą poprzez linię CAN-BUS. Wszystkie maszyny do rozdrabniania mogą być wyposażony w moduł GPRS, który umożliwia dostęp do urządzenia za pośrednictwem Internetu.

W związku z tym, użytkownik może:
– Kontrolować każdy parametr
– Zlokalizować maszynę
–  Sprawdzić godziny pracy
– Sprawdzić sygnały dotyczące stanu i konserwacji
– Blokować dostęp przez osoby niepowołane
– Ułatwić wsparcie techniczne

Silnik

Rozdrabniacz może być dostarczony z silnikiem Diesel lub silnikiem elektrycznym. Rewolucja w technologii silników wysokoprężnych. Najnowszy system Quantum 4,5 litrowy, 16-zaworowy, 3 stopień, jest pierwszym w pełni zintegrowanym elektronicznie, w ciężkim wykonaniu elektroniczny silnik wysokoprężny, jaki kiedykolwiek zbudowano – nigdy nie była dostępna tak duża moc w tak kompaktowej formie.

• Niezrównana moc do wagi
• Unikalne dwa wały rozrządcze górne
• Masywny maksymalny moment obrotowy 540 Nm
• Wysokie ciśnienie wtrysku paliwa

Wersja z silnikiem elektrycznym 

Dane silnika elektrycznego, jak następuje:
– producent ABB lub Siemens
– prędkość 1450 [obr./min]
– moc 110 [KW] – 150 [HP]

Wszystkie komponenty elektryczne pochodzą z ABB czy Siemensa. Silnik jest zabezpieczony przed przeciążeniem za pomocą miękkiego startu. Ta sama część pozwala zaoszczędzić energię podczas przyspieszania i zwalniania. Główne złącze przełącznika chroni wszystkie elementy elektryczne. Temperatura kontrolowana jest za pomocą zawartego klimatyzatora.

Najważniejsze zalety

– Wysoka skuteczność wstępnego rozdrabniania materiałów do recyklingu.
– Wstępny etap rozdrabniania, samodzielny lub wielostopniowy.
– Zminimalizowane poziom hałasu i wibracji.
– Bezzałogowe praca dzięki inteligentnej kontroli procesu.
– Kompaktowe wymiary sprawiają, że TRF1510 można łatwo transportować na przyczepie.
– Dwie prędkości obrotów
– Łatwy konserwacja dzięki w pełni wystarczającej ilości miejsc dostępu.
– Radio pilot do zdalnego sterowania.
– Urządzenie gotowe do kruszenia lub do transportu. Niewymagana specjalnej konfiguracji.
– Dwa polecenie rozwiązania: 1) za pomocą pilota radiowego, 2) za pomocą klawiatury na panelu użytkownika.