Kruszarki młotkowe – PTH

Wydajne i ekonomiczne

Obudowa kruszarki młotkowej jest wykonana jako lekką konstrukcją spawaną, z dwoma częđciami uchylnymi, otwieranzmi hydraulicznie. Wewnątrz w miejscach narażonych na zużycie jest opancerzona odpornymi na zużycie blachami z Hardoxu bądź odlewami, również tarcze wirnikowe wykonane są z materiału odpornego na zużycie i odpowiedniego dla kruszarek młotkowych. Napęd odbywa się za pomocą silnika oraz koła pasowego kruszarki. W zależności od mocy napędu począwszy od 7,5 KW do 300 KW, kruszarka młotkowa zapewnia wydajność max. do 60 t/h przy ciężarze maszyny pomiędzy 2 a 6 ton. Dzięki różnym opcjom maszyny można zastosować odpowiednie urządzenie w zależności od materiału nadawy oraz pożądanego produktu.

Obszary zastosowania kruszarki młotkowej

Ilekroć ma być wytwarzane ziarno o średnicy 1 mm lub też mniejsze, w wielu przypadkach sięga się ze względów ekonomicznych po kruszarkę młotkową. Kruszarki młotkowe znajdują często zastosowanie przy kruszeniu wapienia, fosforanów i gipsu, ale można je również użyć w innych obszarach takich jak np. recykling szkła. Ze względu na wiele typów i metod pracy różnych modeli kruszarki młotkowe mogą zostać odpowiednio dobrane zapewniając optymalne rozwiązanie. Na życzenie Klienta kruszarki młotkowe mogą zostać zintegrowane z istniejącymi już urządzeniami, aby wygenerowaćwyższą wydajność przy jednoczesny zachowaniu ekonomiczności.

Wydajność do 60 t/h
Moc do 300 KW
Produkt końcowy do 0,1 mm

W zależności od nadawy, aby osiągnąć wydajność i ostateczną wielkość ziarna, dopasowywana jest odpowiednia maszyna zgodnie z wymaganiami Klienta. Chętnie pomożemy w doborze i opracowaniu maszyn dla naszych Klientów opierając się na ponad 25 –letnim doświadczeniu w pracy nad kruszarkami młotkowymi.

Nasza seria PTH 100
Potrzebujecie Państwo dużej ilości drobnego produktu końcowego i chcecie Państwo produkować
opłacalnie i ekonomicznie? To seria PTH 100 dokładnie odpowiednia. Z rotorem o szerokości od 750
mm do 3000 mm i napędach o mocy do 300 kW mamy także w ofercie dla Państwa kruszarki
młotkowe przeznaczone do dużych zadań.

Kruszarka udarowa spotyka kruszarkę młotkową
Odwracalne PTKS H

Kombinacja obudowy kruszarki udarowej i rotora kruszarki młotkowej jest szczególnie odpowiednia do zastosowań takich jak oddzielanie folii i szkła szyb samochodowych lub szkła hartowanego. Poprzez zastosowanie różnych listew, młotków, noży i ostrzy w rotorze można przeprowadzić perfekcyjne kruszenie różnorodnych materiałów i produktów. Części zużywające się są w serii PTKSH są wykonane z odlewu chromu i zapewniają opłacalną i tanią produkcję.

Gotowa do zastosowania w każdym obszarze
PTKSH

Kruszarki udarowe PTKS stosowane są jako odwracalne kruszarki wtórne i służą do tego, aby kruszyć często niechciane nadziarno za pomocą tylko jednej kruszarki bezpośrednio do ustalonego rozmiaru. Zapewnia to frontalny wlot materiału i wybudowanej na stałe okładziny dokruszającej, dzięki czemu kruszenie następuje na całej przedniej powierzchni. Rotor młotkowy może zostać wymieniony w PTKSH na konwencjonalny rotor- kruszarki udarowej z listwami udarowymi aby wyprodukować wiele innych produktów końcowych.

Wydajność do 80 t
Moc do 160 KW
Produkt końcowy do 1 mm


PTH – 2 Dwu-rotorowa kruszarka młotkowa

Kruszarka młotkowa posiada 2 rotory, które w połączeniu ze sobą zapewniają maksymalny stopień rozdrabniania.
Celem tej maszyny jest uzyskanie wielkości ziarna końcowego poniżej 1 mm.

PTH SI Kruszarka młotkowa jako rozdrabniacz
Na bazie naszej kruszarki młotkowej powstał rozdrabniacz PTH SI, który jest stosowany głównie do lekkich frakcji rozdrabniania jak również do przetwarzania odpadów elektronicznych. Rotor może być wyposażony w różne młotki i listwy udarowe oraz 240 ° ruszt przez który przechodzi materiał i trafia do wylotu. Dzięki temu, iż istnieje możliwość użycia różnorodnych wielości rusztów można określić rozmiar produktów. W sumie to rozdrabniacz dla szerokiej gamy produktów i zastosowań.

PT i PTH
Te dwie maszyny są często używane razem, ponieważ zarówno sama kruszarka udarowa nie posiada
możliwość kruszenia drobnych frakcji jak i kruszarka młotkowa jest ograniczona co do wielkość
materiału nadawy. W zależności od życzenia Klienta oraz od rodzaju nadawy mogą zostać
zastosowane kruszarki udarowe oraz kruszarki młotkowe w różnych rozmiarach, aby również kruszyć
w zaledwie 2 krokach nadawę o wielkości ponad 1000 mm do mniej niż 1 mm. Wielkość maszyny jest
głównie ustalana poprzez wielkość nadawy i wydajność na godzinę.
Połączenie kruszarki udarowej PT jako kruszarki wstępnej i kruszarki młotkowej PTH jako kruszarki
wtórnej zapewnia doskonały produkt końcowy. Państwa dowolny materiał nadawy może zostać za
pomocą obu maszyn pokruszony do produktu końcowego o wielkości poniżej 1 mm.
Idealne rozwiązanie dla drobnego rozmiaru ziarna!

Indywidualne rozwiązania według życzeń klienta
Wykonane na zamówienie kruszarki młotkowe

Macie Państwo pewne życzenia i pomysły dotyczące swojej maszyny lub jesteście Państwo ograniczeni przestrzenią przy rozbudowywaniu istniejącej linii? My możemy dostosować maszynę do istniejącego zakładu według podanej specyfikacji, albo zainstalować maszynę, która w standardowej konstrukcji nie mogłaby być zainstalowana. W ten sposób z roku na roku tworzymy unikatowe kruszarki udarowe i kruszarki młotkowe, dzięki czemu przy opracowywaniu maszyn rozwiązywanie istniejącego problemu lub pomysłu stoi zawsze na pierwszym planie.